Берое даде само част на Локомотив

(сн. БФБ, архив)
17-02-2024 15:39 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа нова категорична победа в Първата четворка на женската А група. Тимът надви столичния Локомотив на негов терен с 86:55, главно след по-силни първа и последна четвърт.

След този двубой победителите са еднолично начело в класирането с баланс 4-0, докато днешният им опонент остава последен без успех в този етап на шампионата.

Старозагорският тим взе инициативата още в самото начало и след десет минути игра водеше с 29:11. Резултатността на гостите обаче рязко спадна след това и макар да те поддържаха двуцифрена разлика, втората четвърт, макар и с малко, отиде на сметката на Локомотив, който на почивката изоставаше с 27:42.

Играта продължи да бъде много равностойна и след паузата, а последната четвърт започна при почти непроменена преднина за Берое – 63:47. В оставащото време обаче домакините отбелязаха едва 8 точки, съперникът се възползва и спечели още по-убедително.

Най-солидното присъствие на гостите бе под коша, където те овладяха 57 борби срещу 32.

Цветомира Наумова бе над всички за победителите с 28 точки, 10 борби и 5 асистенции. Николет Гилдей реализира 19 точки с 8 асистенции, а Виктория Мирчева записа 18 точки и 16 борби.

За съперника Ренета Димитрова отбеляза 11 точки, като тя бе единствена с двуцифрен точков актив.