Седми пореден финал за Берое Стара Загора на Купата

(сн. facebook.com/rilskibasketcom)
10-02-2024 17:08 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се класира за седми пореден финал в турнира за Купата на България при жените. Носителят на трофея в последните четири години ще спори за ново отличие във витрината си, след като на старта на надпреварата в „Арена Самоков“ отстрани Локомотив София с 80:49.

Макар победата да бе очаквана с оглед на класите и опита на двата отбора, съставът от София оказа сериозна съпротива на опонента си през първото полувреме.

На финала Берое ще се изправи срещу победителя от другия мач между Монтана 2003 и домакина Рилски спортист, докато Локомотив ще премери сили със загубилия за бронза. Мачовете за медалите са в неделя.

Двубоят започна много равностойно и с размени на водачеството, като постепенно старозагорският тим взе леко предимство и след първата част водеше със 17:13, възползвайки се от повечето грешки на опонента си.

Преднината на Берое стана двуцифрена през втория период, но две минути и половина преди почивката Локомотив обърна за 32:31. До края на полувремето обаче символичните домакини вкараха 10 безответни точки и на почивката се оттеглиха при 41:32 в своя полза.

След паузата авансът на Берое продължи да расте и преди последната част преднината му вече бе внушителна – 60:40.

До края разликата продължи да расте, а мачът довършиха по-младите момичета и от двата отбора.

По 14 точки за победителите записаха Николет Гилдей и Гергана Маданкова. Цветомира Наумова реализира 13 точки, с 11 е Деана Стояновска, 10 има Николина Зубац (8 борби).

За Локомотив най-резултатна с 9 точки бе Ренета Димитрова, по 7 имат Ванеса Кокалова и Маргарита Иванова, а с 11 борби е Гергана Цекова.