Берое не се затрудни срещу Монтана

(сн. facebook.com/Beroewomen)
03-02-2024 18:28 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава победния си път в Първата четворка от А група жени. Тимът на Жаклин Златанова записа трета поредната победа от началото на второто завъртане, след като надигра Монтана 2003 с 88:65 в двубой, изигран в зала "Общинска".

Така "зелените" разполагат с безупречен баланс от 3-0, а в следващата среща след турнира за Купата на България ще гостуват на Локомотив София на 17 февруари. Баскетболистките на Преслав Пешев пък имат на сметката си 1 победа и 2 поражения, като в същия ден ще се изправят срещу Рилски спортист в Самоков.

За отбора на Монтана 2003 в игра не взе участие Янина Тодорова, която в предишния двубой на тима в София получи тежка контузия и все още се възстановява.

Двубоят предложи интрига още от първите си минути. Двата състава се движиха ръка за ръка в резултата, като нито един от тях не успя да се откъсне на повече от 4 точки от противника си. В края на първата десетка обаче Берое направи серия от 14:0, която му позволи за първи път в мача да излезе напред с двуцифрена преднина от 25:15.

Домакините не спряха дотук, а постепенно направиха разлика и 19 точки във втория период. Монтана 2003 не спря с опитите си да стопи преднината си, но на почивката все още бе далеч от противника си и изоставаше при 38:56.

След подновяването на играта баскетболистките на Преслав Пешев успяха да изиграят равностойна трета четвърт, но това пък не беше достатъчно да се доближат до Берое, като все още изоставаха с 22 точки - 58:80. Резултатността драстично падна в последния период, като и двата състава не успяха да отбележат двуцифрени точки. Така след 8:7 в последните десет минути гостите не намериха варианти, за да стигнат до обрат в мача, а съставът на Жаклин Златанова затвори срещата за трети пореден успех.

Деана Стояновска бе над всички за успеха на Берое с 18 точки, 6 борби и 5 асистенции. Евгения Нацкина и Николет Гилдей отбелязаха по 17, Жаклин Златанова завърши с 15, 6 борби и 5 асистенции.

За Монтана 2003 Шерис Феърли се отличи с 22 точки и 10 борби. Ванина Василева финишира с 11, с 10 остана Борислава Денчева.