Славия взе последното място на полуфиналите, Рилски без загуба в Топ 4

(сн. facebook.com/bkslaviasofia)
15-05-2024 19:45 | BGbasket.com

Страхотна драма се разигра в решителния мач от група А за място на полуфиналите на Държавното първенство за момичета U12.

Славия победи Доростол с 87:73 след продължение, след като навакса изоставане в последната четвърт.

Силистренки водеха през по-голяма част от двубоя, но изпуснаха всичко в заключителната част.

Момичетата на Силвия Пеева бяха назад в резултата с 8 точки шест минути преди сирената, но се върнаха в мача и стигнаха до равенство. Те имаха и куп възможности да спечелят в редовното време, но след като овладяха пет борби в атака не стигнаха до победен кош и така завършиха 67:67.

В добавеното време обаче Славия доминира тотално и вкара цели 20 точки, за да се поздрави с успех.

След това в последен мач от групите, Септември 97 отстъпи на Светкавица с 42:67, но все пак зае първото място в група А.

Рилски спортист стигна без загуба до четворката, печелейки група Б.

Рилецо нанесе първа загуба за сезона на Дунав Русе, но и двата отбора се класираха за полуфиналите. Самоковки победиха със 71:53, като изиграха силно второ полувреме.

Тунджа регистрира победа във финалите, след 80:46 срещу Шампион 2006.

Полуфиналите са Септември-Дунав Русе и Славия-Рилски спортист.