Павлин Иванов и Сибиу отново сбъркаха

(сн. BC CSU Sibiu/Facebook)
09-05-2024 13:20 | BGbasket.com

Павлин Иванов и Сибиу сбъркаха за втори пореден път в елита на Румъния в битката за разпределение на местата от пето до осмо. Българинът и неговите съотборници отстъпиха пред Динамо Букурещ с 80:93 в първия мач за седмата позиция, който се проведе в зала „Трансилвания“.

Така съставът на Томас Ринкевичус изостава с 0:1 загуби в серията, в която се играе до 2 успеха в три срещи. Следващият мач ще бъде на 12 май (неделя) в Букурещ.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от BC CSU Sibiu Oficial (@bccsusibiu)

Размяната на серии даде старт на мача и в края на първата част светлинното табло светеше при 23:23. Ситуацията на паркета се промени коренно, тъй като гостите увеличиха значително оборотите и на голямата почивка се отскубнаха с 14 точки.

Промяна не настъпи и при подновяването на играта, когато отборът от Букурещ продължи в същия дух и след 30 минути се откъсна с 15 точки. В заключителната четвърт домакините съумяха да направят частичен опит за обрат, но не намериха сили да го постигнат.

Иванов започна сред титулярите, както по традиция. Българският национал не успя да помогне на „лъвовете“ да стигнат до успеха. Гардът завърши с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции за 29 игрови минути. При стрелбата си той бе 1/7 от средна дистанция, 1/5 зад дъгата и 3/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Нандор Кути бе над всички за тима от Сибиу с 27 точки, 11 борби и 5 асистенции.

Тагове: Павлин Иванов, Сибиу