Трета поредна Купа за Рилски спортист при девойките U19

(сн. BGbasket.com)
30-04-2024 19:33 | BGbasket.com

Рилски спортист спечели Купа БФБ при девойките U19 за трета поредна година. В повторение на финала в турнира от миналия сезон тимът надви Берое Стара Загора с 62:54 в столичната зала "Триадица". Отборът от Самоков водеше през по-голяма част от мача, но на няколко пъти съперникът му правеше обрат, а победителят бе определен едва в последните минути.

Бронзовите медали отидоха при Шампион 2006, който по-рано днес надви Черно море Одесос.

Рилски спортист отстъпваше под коша в началото, но се възползва по-добре от грешките и многото пропуски от игра на съперника, като след първата част поведе със 17:12. Преднината на баскетболистките на Маргарита Маринкова достигна 9 през втория период, но Берое стигна до пълен обрат три минути преди почивката след кош на Димана Костова. Последваха обаче три поредни тройки на тима от Самоков и на почивката той отново бе напред, този път при 32:28.

Воден от Деница Манолова, Рилски спортист започна по-добре второто полувреме и поведе и с 10, но все пак интригата се запази и преди последната част, която започна при 46:39. Тимът на Жаклин Златанова не се отказа и след 11 поредни точки на Гергана Маданкова малко след подновяването на играта, включително три тройки, обърна за 52:51. И този път обаче съперникът бързо си върна водачеството и този път успя да го задържи до последно.

Най-голямата разлика дойде от точките под коша, където девойките на Рилски спортист отбелязаха 42 срещу 18 за опонента си.

Деница Манолова бе най-резултатна за победителите с 28 точки и 7 борби. Ивана Бонева записа 12 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За Берое Гергана Маданкова отбеляза 23 точки, с 18 е Димана Костова (7 асистенции).