Без изненади на старта на плейофите в НБА

21-04-2024 09:21 | BGbasket.com

Плейофите в Националната баскетболна асоциация стартираха с победи на фаворитите.

Шампионът Денвър надви у дома Лос Анджелис Лейкърс със 114:103. „Езерняците“ имаха предимство до средата на втората част, след което обаче съперникът взе инциативата и направи обрат.

Никола Йокич бе близо до трипъл-дабъл за успеха с 32 точки, 12 борби и 7 асистенции, Джамал Мъри е с 22 точки и 10 асистенции. За гостите 32 точки и 14 борби има Антъни Дейвис, а с 27 точки и 8 асистенции е Леброн Джеймс.

В другия мач на Запад Минесота се наложи над Финикс на свой терен със 120:95, като единствено първата четвърт на срещата бе равностойна.

Антъни Едуардс завърши с 33 точки, 9 борби и 6 асистенции за победителите, с 19 точки и 7 асистенции е Карл-Антъни Таунс. За „слънцата“ над всички бе Кевин Дюрант с 31 точки и 7 борби.

На Изток Ню Йорк Никс се измъчи, но се пак победи Филаделфия със 111:104 в мач, в който и двата тима пропиляваха двуцифрена преднина.

По 22 точки за победителите реализираха Джош Харт (13 борби) и Джейлън Брънсън (7 борби, 7 асистенции). За 76-ърс Тайрийз Макси вкара 33 точки, Джоуел Ембийд добави 29 и 8 борби.

Кливланд също се справи с Орландо в сблъсъка на четвъртия и петия, побеждавайки с 97:83, след като водеше през целия мач.

Донован Мичъл вкара 30 точки за победителите, по 16 добавиха Евън Мобли (11 борби) и Джарет Алън (18 борби). За съперника Паоло Банкеро се отчете с 24 точки и 7 борби.