Академик изхвърли Миньор от борбата за плейофите

19-04-2024 21:14 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа трудно победа във Втората шестица на Sesame Национална баскетболна лига. Тимът от Пловдив надигра Миньор 2015 с 81:78 в 31-ия и предпоследен кръг от редовния сезон, изигран в зала "СИЛА".

С тази победа Академик запазва 10-ата позиция с баланс 12-19, докато Миньор остана на 11-о място с 11-20. За баскетболистите на Йордан Янков предстои домакинство на Берое на 23 април (вторник) в Пловдив, а за състава на Георги Младенов - гостуване на Левски същия ден.

Двубоят между двата състава започна равностойно, но в края на първата десетка домакините излезнаха напред при 21:18. Баскетболистите на Йордан Янков продължиха с добрата игра и през втория период, като лимитираха "жълто-черните" само до 13 точки и направиха разликата в своя полза двуцифрена на почивката - 43:31.

Така след две части игра домакините разполагаха преднина в подкошието си, като бяха овладели 20 борби срещу 13 за противника си.

Постепенно след подновяването на играта баскетболистите на Миньор 2015 започнаха да намират правилния си ритъм за игра, като до края на периода успяха да намалят изоставането си с точка - 49:60. Ситуацията обаче изцяло се промени през последната десетка след серия от 17:7 в полза на Миньор, за да се доближат едва на точка от противника си.

Гостите успяха и да поведат в резултата след кош на Лъчезар Тошков, но домакините бързо се съвзеха и направиха серия от 8:0 за нова преднина минута и половина преди края. Миньор 2015 отново направи опити за обрат в края, но Тошков единствено се справи да доближи тима си до 78:81, като време не достигна на домакините за повече.

За успеха най-резултатен бе Ренел Къмингс с 22 точки, със 17 завърши Томислав Минков. По 11 вкараха Филип Хенри и Джерълд Лидел, като вторият оформи и дабъл-дабъл с 15 борби.

Лъчезар Тошков бе най-добър за гостите с 20 точки, 7 борби и 6 асистенции, 18 точки добави Георги Кендеров, 14 добави Богдан Бринюк.