Васил Евтимов: Един от любимите ми мачове

11-04-2024 08:59 | BGbasket.com

Черноморец удължи своята победа серия в Топ 6 на Sesame НБЛ до пет поред. „Акулите“ се справиха със съпротивата на Черно море Тича след 89:59 в зала „Бойчо Брънзов“. Старши треньорът Васил Евтимов изказа своето задоволство от това, че настоящите вицешампиони, тъй като това е първият им мач, в който бяха в пълен състав от началото до края.

Може би един от любимите ми мачове през годината, защото за първи път бяхме в пълен състав от неговото начало до самия му край. Имахме този шанс и на Купата на България, но тогава Христо Захариев се контузи и не можа да довърши четвъртфинала. Това е едно от нещата, които радва треньорския щаб. Бях оптимист цял сезон и това се случи.

Много се радвам. Играта, която показахме в тази среща, беше много солидна. Доминирахме в борбата под коша, взехме със 17 борби повече и ограничихме гостите до 59 точки. Мисля, че работата в защита си я свършихме прекрасно. Страшно съм доволен“, завърши Евтимов.

Своето мнение за категоричния успех на бургаския тим изказа и Виктор Онудиуе. Крилото се включи от пейката и се задържа в игра 7 минути, за които записа 2 точки, 3 борби и 3 асистенции. Ето какво каза той: