Дунав отнесе НСА с 55 точки разлика

29-11-2015 19:47

Дунав 8806 постигна пети успех в женската А група и запази втора позиция в класирането. В двубой от 6-ти кръг след двуседмичната пауза русенки победиха категорично като домакин НСА със 104-49 и оставиха своя съперник без победа. Така до момента тимът на Георги Божков е с актив 5-1. В следващия кръг на 5-и декември НСА приема у дома Монтана 2003, а ден по-късно Дунав 8806 гостува в дерби на Нефтохимик 2010. Преди това на 3-и декември русенки посрещат Истанбулския университет в двубой от Еврокъп.

Дунав започна двубоя с 27 на 3 двубоя за 6 минути игра и пое контрола в мача още отначалото. След първата част русенки имаха преднина от 25 точки, а на почивката увеличиха до 35. Дунав започна второто полувреме със серия 10-0 и вдигна аванс до близо 50 точки след 30 минути игра. До края двубоят се доиграваше и завърши с аванс за Дунав от 55 точки.

Биляна Степанович бе над всички за успеха на Дунав 8806 с дабъл-дабъл от 24 точки и 16 борби. Цветомира Шаренкапова отбеляза 18 и направи 8 асистенции, а със 17 точки и 10 борби завърши Дженифър БрандънВиолина Кочева също се включи силно и реализира 15 точки за победата.

За НСА над всички с почти половината точки на отбора – 20 беше Мария СветославоваМирена Денчева записа дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби.