Академик София спря серията от 4 загуби, Шумен се справи с Академик Варна

29-11-2015 18:53

В двубой от 6-ти кръг в Западния регион на А група Академик София спря черната серия от четири поредни загуби. Тимът на Мирослав Ралчев се наложи като домакин над Видабаскет със 78-68 и спечели втора победа в надпреварата. Така до момента обаче, и двата отбора са с негативен актив 2-4. В следващия кръг Академик София гостува на Академик Благоевград, а Видабаскет приема у дома Рилски спортист -2.

Двубоят започна оспорвано след няколко смени на водачеството през първия период и след 10 минути Видабаскет имаше малък аванс от 3 точки. След две тройки на Цветомир Чернокожев и Акимов Академик София обърна и поведе с 9 точки. Постепенно гостите намалиха и на почивката изоставаха само с 3 точки. Академик София започна силно второто полувреме със серия 8-0 и дори поведе с двуцифрена преднина от 11 точки при 47-36. След две тройки на капитанът на видинчани Юлиян Колев разликата падна до 4, но след третата част Академик отново поведе с 12 точки. Нови две тройки само, че на Киров отново стопиха изоставането на видинчани само на 6 точки в началото на последната част. Постепенно обаче след добра игра на Цветомир Акимов домакините от Правец отново дръпнаха в резултата и спечелиха двубоя. Академик София доминираше под коша и овладя 13 борби повече от своя съперник – 43 срещу 30.

Здравко Христов бе над всички за успеха на Академик София с 19 точки, а по 14 отбелязаха Цветомир Акимов и капитанът Николай Николов, който овладя и 7 борби. Красимир Димитров реализира 13, а с дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби бе Цветомир Чернокожев.

За  Видабаскет най-резултатен с 19 точки и 8 борби бе Антонио Станков, а а 17 добави Теодор Николов. Капитанът Юлиян Колев отбеляза 12.

В друг мач от Регион Изток Шумен записа убедителна победа като гост на Академик Варна. Шуменци се наложиха с 65-58 и се задържаха на трета позиция в класирането с актив 4-2, а варненци са зад тях с 2-4. Те водеха през целия двубой, а момента домакините понамалиха в последната част, но не успяха да направят обрат. В следващия кръг на 6-и декември Шумен гостува на втория Чавдар Троян, а варненци гостуват на шампиона ИУ Варна.

Шумен започна силно двубоя и още първата част вкара 23 точки срещу само 9 на съперника, за да поведе с 14 точки, а на почивката увеличи почти до 20. Дълго време и през второто полувреме Шумен задържа двуцифрен аванс, а домакините намалиха пасива си едва в последната част до 6 точки, но не успяха повече да свалят. Шумен показа малко по-добър процент на стрелба от своя съперник, но овладя цели 28 борби повече от тях – 61 срещу 33. Въпреки успеха шуменци допуснаха 12 греши повече от Академик Варна – 27 срещу 15.

Димитъ Янчев бе над всички за успеха на Шумен с 21 точки. Ивайло Касабов записа дабъл-дабъл от 10 точки и 18 борби, но допусна и 13 грешки. С дабъл-дабъл бе и Андрей Иванов, който овладя цели 22 борби и отбеляза 12 точки.

За Академик Варна Александър Иванов отбеляза най-много 21 точки и овладя 9 борби, а 12 добави Цветомир Куртев. Симеон Савов отбеляза 10, а Крум Ведев овладя 12 борби, но вкара само 3 точки.