Балкан се измъкна трудно срещу младите надежди на Левски 2014

27-11-2015 19:23

Балкан постигна шести успех в първенството на НБЛ и удържа втора позиция в класирането. В двубой от 8-ми кръг на НБЛ ботевградчани победиха трудно като гост Левски 2014 с 65-59. „Сините“, които бяха без нито един чужденец в състава и с доста подмладен състав показаха доста желание за победа и себераздаване като дълго време бяха близо в резултата, но не успяха да достигнат пълен обрат. За ботевградчани не игра Сет Джаксън, а в "сините" дебютираха Крум Дойчинов и Милен Захариев.

Преди двубоя "сините" изразиха уважението си към бившия капитан на тима Павел Иванов, който ще играе в Аржентина. Иванов получи специален потник в знак на признание за своите заслуги към отбора,от който бе част 13 сезона. Тимът на Николай Господинов продължава в първенството с актив 2-6, а ботевградчани са 6-2. В следващия кръг Балкан приема у дома Академик Бултекс 99, а „сините“ гостуват на Ямбол

Левски 2014 започна страхотно двубоя със серия 9-0, а нападението и защитата на Балкан не вървеше изобщо и те нямаха кош близо 4 минути. Последва таймаут за Влада Вукойчич, а след него гостите от Ботевград отговориха със серия 12-0, за да обърнат в резултата. Новото попълнения на Левски Милен Захариев влезе в игра и вкара тройка още в първите си минути, за да обърне резултата отново в полза на „сините“. Малко след това обаче Фортънбъри върна аванса на ботевградчани на 6 точки след първия период. Ивко Ивков започна добре за домакините в началото на втория период, за да намали аванса им, но Мартин Маринов вдигна преднината на Балкан. Постепенно Левски понамали изоставането си, а играта се запази равностойна до полувремето, когато Балкан излязоха с 5 напред.

Младият на „сините“ започна добре третата част със серия 6-0 и се доближи а до точка до своя съперник при 33-34. Дълго време те дишаха във врата на съперника, но след две тройки на Душан Цветкович гостите поведоха със 7 след третия период. Гостите обаче влязоха в дупка в началото на последната част и нямаха кош близо 5 минути. Левски отново се доближи само до точка при 48-49, а  капитанът на „зелените“ Мартин Маринов съхрани аванса на своя тим във важен момент след тройка и кош. Левски пропусна няколко атаки след грешки и гостите се възползваха, за да покачат аванса си. След кош на Ивко Ивков Левски 2014 отново стопи пасив, но гостите удържаха успеха до край.

Кпаитанът Мартин Маринов бе в основата за успеха с 16 точки, а 14 отбеляза Брандън Фортънбъри. Душан Цветкович завърши с дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби.

Алекс Симеонов бе най-резултатен за Левски 2014 с 14 точки. Крум Дoйчинов овладя 12 борби в дебютиа си, но отбеляза само  6 точки.