Никола Трайков и Ета с пета поредна загуба в Европа

(сн.fibaeurope.com)
25-11-2015 16:09

Никола Трайков и кипърския Ета допуснаха пета поредна загуба в  група L от турнира за Купата на ФИБА Европа. Българинът и неговия тим отстъпиха на познатия съперник на Лукойл Акдемик естонския Тарту Рок със 75-92 и продължават без успех в надпреварата. Съперникът им е втори в групата с актив 3-2. В последния кръг Ета гостува на литовския Ювентус Утена.

Двубоят започна много оспорвано, но след серия от 8-0 във втората част Тарту излезе напред с 10 точки при 29-19. Постепенно те започнаха да увеличават аванс и през второто полувреме поведоха с 19 точки при 59-40.  Ета не успя да намери правилни път към Тарту и добрия им процент на стрелба и загуби двубоя.

Жаваш Евалдаш бе над всички за успеха на Тарту с 22 точки, а 21 добави Герт Дорбек.

За Ета най-резултатен бе Робърт Голдън с 23 точки, а 22 точки и 9 борби имаше Маурийс Пиърсън. Българинът Никола Трайков бе титулят в двубоя и игра близо 19 минути, но не успя да се разпише.

Тагове: Никола Трайков, Ета, ФИБА Къп