Илиян Евтимов и Елан Шалон спечелиха групата си в турнира за Купата на ФИБА Европа

25-11-2015 12:01

Илиян Евтимов и неговият Елан Шалон спечелиха групата си в турнир за Купата на ФИБА Европа след пета поредна победа в надпреварата.  Късно снощи в мач от група D те отнесоха холандския Шутърс с 98-73 и продължават като лидери във втората фаза на турнира. Съперникът им е с едва 1 успех и 4 поражения. В последния кръг на 2-и декември французите, които няма поражение до момента, гостуват на Златорог Лашко.

Българинът бе на терена 18 минути, за които отбеляза 6 точки, овладя 5 борби и направи 2 асистенции. Той не стреля нито един път от средно разстояние, а вкара 2 тройки от 5 опита.

Двубоят започна оспорвано, а Шалон бе напред само с 3 точки след първата част. Постепенно те започнаха да увеличават преднината си и след тройка на Илиян Евтимов поведоха с 33-21 в средата на втория период. На почивката те вече водеха съв 17 точки 48-31. През цялото второ полувреме Елан Шалон задържа аванса си и спечели заслужено двубоя.

Най-резултатен за успеха на Шалон бе Джеръми Хейзъл с 20 точки, а 16 отбеляза 21-годишният Дейвид Мишинеу.

За Шутерс над всички бе Кийс Акърбум с 11 точки , а Леон Уилиямс отбеляза 10 точки.

Тагове: Илиян Евтимов, Елан Шалон, ФИБА Къп