И Павлин Иванов попари Калев с тройка

Гардът наниза 23 точки на естонския шампион
24-11-2015 20:29

Павлин Иванов изигра страхотен мач, а Лукойл Академик отново удари Калев с тройка в последната секунда. Този път тя бе негово дело и то в Естония за крайната победа със 78-75. В първия двубой това стана в "Арена Ботевград" с кош с табло на Филип Виденов (вижте ТУК). Това бе трета победа за българите, които в лицето на Филип Виденов, Павлин Иванов, Асен Великов и Митко Димитров показаха страхотна мотивация и желание в най-важните последни минути и запазиха шансовете на своя тим за продължаване по-напред в турнира за Купата на ФИБА Европа. Силно се включиха и Филип Барович и Желко Шакич. След днешната среща тимът на Тони Дечев подобрява актива си в група H на 3-2, а домакините от Калев остават без успех. Утре играят останалите отбори в групата, а в последния 6-ти кръг Лукойл отново е гост, но този път на израелския Макаби Ришон.

Калев Талин тръгна силно в двубоя с 12-4, а Лукойл играеше слабо в защита. Постепенно обаче, след добро включване на Павлин Иванов и Филип Барович българите намалиха изоставането си на 1 точка при 21-22. Калев отново дръпна, но Павлин се развихри и наниза още една тройка за да обърне резултата за първи път в полза на Лукойл Академик при 27-26 . Така след 10 минути нашите запазиха малка преднина. Двата отбора си размениха водачеството на няколко пъти, а след няколко пропилени атаки Лукойл изоставаше с 4 точки на полувремето.

След серия 11-0 в средата на третата част домакините дръпнаха в резултата за първи път с 11 точки при 61-49. До края на частта отново след добро включване на Павлин, който държеше отбора си в мача, Лукойл намали изоставането си на 6 точки след третата част. Близо 2 минути след началото на последния период двата отбора нямаха кош, а Митко отключи коша с мощна забивка за 57-63. Опитният Асен Великов също се разписа с тройка във важния момент, за да намали изоставането на своя тим до 2, но гостите бяха безпощадни от тройката и отново качиха разликата. Минута преди края българите отново изравниха при 75-75 след силна игра на Филип Виденов, а домакините сгрешиха в ответната атака като изкараха топката в аута. 18 секунди преди края последва таймаут за Тони Дечев, а след него Павлин Иванов наниза тройката в последните секунда и донесе успеха на Лукойл Академк, след като Талев пропусна шанса си в последното притежание.

Домакините от Естония показаха по-добър процент на стрелба от българския шампион, но допуснаха 7 грешки повече от тях - 19 срещу 12. Калев овладя и 7 борби повече от тях - 39 срещу 32 за Лукойл Академик, но останаха все още без победа в турнира.

Най-резултатен за Лукойл Академик бе Павлин Иванов с 23 точки и победната тройка. Желко Шакич отбеляза 14 точки и овладя 7 борби,а с 13 точки и 7 борби завърши Филип Барович. Бранислав Ратковица остана с 10.

За естонския Калев над всички с по 13 точки бяха Стен Сток и Грегор Арбет. 12 точки и 10 борби имаше Джон Бун, а 11 отбеляза Брандлис-Рейли Рос.