6 от 6 за ИУ, Шумен нанесе шеста поредна загуба на Дунав

22-11-2015 18:55

Лидерът в източния регион на А група ИУ Варна продължи победния си ход. Тимът се справи безпроблемно с Делфин като домакин с резултат 81-58 за шеста победа от шест мача до момента. Бургазлии са актив 1-5, като това беше трета поредна загуба за тях. В следващия кръг шампионът гостува на Дунав Русе, а Делфин посреща Чавдар Троян.

Варненци поведоха още в началото и поддържаха преднина от 6-7 точки през първата част. До почивката те продължиха да са по-силният отбор и вече водеха с 13. На моменти след почивката гостите се приближиха само на 7 точки, но ИУ успя да си върне двуцифрения аванс, а след категорична последна четвърт направи разликата в крайния резултат над 20 точки. За варненци в състава не бяха Николай Стоянов и Денислав Вутев, а най-резултатни с по 15 точки бяха Николай Георгиев и Ангел Пейчинов (11 борби). 13 плюс 8 борби записа Хакан Сербезов. За Делфин 18 точки отбеляза Манол Тончев, а с 13 и 11 борби се включи Андрей Илиев.

Бронзовият медалист от А група Чавдар Троян се върна на победната права, след като в миналия кръг допусна първо поражение от Икономическия университет. В двубой от 6-ти кръг в Регион Изток на А група тимът на Лъчезар Диков се наложи категорично над Академик Варна със 108-64. Така до момента троянци заемат второ място в класирането с актив 5-1, а варненци са 2-4. В следващия кръг на 29-и ноември Чавдар гостува на Делфин, а Академик Варна приема у дома Шумен.

Чавдар Троян започна двубоя със серия 7-0 и още в първата част поведе с 16 точки при 27-11. През втората тимът на Лъчезар Диков, който доминираше тотално под коша и контролираше изцяло темпото на терена, вдигна още повече аванс и на почивката те изоставаха с 26 точки. Нападението на гостите от Варна не вървеше и след много силна трета част за Чавдар те вече водеха с цели 43 точки. Така до края мачът просто се доиграваше. Домакините показаха доста по-добър процент на стрелба от средно разстояние овладяха 30 борби повече от своя съперник - 48-18. Те направиха и 15 асистенции повече от тях - 27 срещу 12.

Цялата стартова петица на Чавдар бе с двуцифрен точков актив. Капитанът Ценко Наков бе най-резултатен за успеха на Чавдар с 24 точки, 7 асистенции и 5 откраднати, а с 18 точки и 8 борби завърши Данаил Христов. Денис Титов отбеляза 15, а с 14 точки и 8 асистенции бе Радослав Кочев. Петър Христов добави 10 точки, 5 аситенции и 5 борби.

За Академик Варна над всички с 23 точки и 6 борби бе Крум Ведев, а Цветомир Куртев добави 21 точки.

В друг мач от източния регион Шумен постигна четвърти успех. Те надиграха като домакин Дунав Русе със 71-60 и оставиха своя съперник все още без победа. До момента те са с актив 4-2, а русенци 0/6. В следващия кръг Шумен гостува на Академик Варна, а русенци посрещат шампиона ИУ Варна.

Двубоят започна оспорвано, но на полувреме Шумен вече имаше аванс от 19 точки при 35-16. След 20 минута домакините имаха 20 борби повече от своя противник. След подновяване на играта те вдигнаха аванс почти до 30, но за Русе двубоят не бе приключил. В края на последната част след две тройки на Титков и серия 12-0 гостите намалиха изоставането си до 11 точки при 58-69, но до края не успяха да стопят повече. Тимът на Янко Янков доминираше категорично под коша и овладя 26 борби повече от своя съперник - 60-34.

За Шумен над всички с 18 точки бе Димитър Янчев, а по 13 отбелязаха Янко Янков и Андрей Иванов, който имаше и 15 борби. За Дунав над всички с 20 точки бе Николай Титков, а по 11 реализираха Димитър Илиев и Радостин Колев.