Марко Бъркич: Спечелихме с добра защита

21-11-2015 22:08

Балкан записа пети успех в първенството на НБЛ. В двубой от 7-ми кръг ботевградчани надиграха като гост Спартак Плевен с 93-76 като водеха през целия двубой. На моменти през втората половина гостите намалиха до 5,6 но не успяха да обърнат. Така до момента в класирането тимът на Влада Вукойчич дели второ място с Берое с актив 5-2.

Центърът Марко Бъркич бе над всички за успеха с дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби.

Ето какво каза той пред BGbasket.com след срещата:

„Започнахме да играем по-добре в защита в последната част и с това спечелихме. Заложихме повече на стрелбата отвътре, отколкото отвън, както в началото. Мисля, че дадохме повече усилия през второто полувреме, за да спечелим двубоя.

Имахме тежък мач миналата седмица и може би това оказа влияние, за да допусне спад през третата четвърт. Започнахме малко късно подготовка и все още се опознаваме като отбор. Има какво да напаснем. За да спечелим мача със сигурност трябваше да дадем 100% от нас днес.“

Тагове: НБЛ - мъже, Спартак Плевен, Балкан, Марко Бръкич