Влада Вукойчич: Ако не играем добре в защита, не сме толкова по-добри от съперника

21-11-2015 20:34

Старши-треньорът на Балкан Влада Вукойчич коментира пред БНТ домакинската победа на отбора си над Спартак Плевен в мач от седмия кръг на НБЛ:

"Започнахме отлично в нападение и използвахме добре подкошието чрез Николай Върбанов. Така направихме добра преднина, но пък започнахме лошо в защита третата част, когато допуснахме доста точки. Концентрацията ни в защита бе много, много слаба. Видяхте, че около десет минути мачът вървеше кош за кош, а в последната част с 2-3 добри защити и няколко бързи атаки успяхме да пречупим съперника.

Видя, се че можем да бием и по този начин, но ако не играем добре в защита, не сме толкова по-добри от съперника. Поздравявам Спартак, които са добър отбор и могат да играят баскетбол. Не е случайно, че имат четири победи.

Няма спокойно. Ще се опитаме да се подготвим колкото можем за мача с Левски в тези седем дни. Амбицията ни е същата - искаме да играем възможно най-добре и да се опитаме да победим. Спокойно ще е, когато всичко свърши."

Тагове: Влада Вукойчич, Балкан, НБЛ - мъже