Берое започна последната част с 18-2 за четири поред

21-11-2015 20:55

Берое победи Левски 2014 с 80-70 като домакин в мач от седмия кръг на НБЛ след обрати и големи точкови серии от началото до края на мача. Отборите започнаха последния период наравно, но серия от 18-2 донесе четвърта поредна и общи победа на старозагорци в шампионата, като тимът има и две загуби. „Сините” пък остават твърдо на седмата позиция на две победи за шестия, с актив 2-5. В следващия кръг Берое гостува на Академик Бултекс 99, а Левски 2014 посреща Балкан.

Първите пет минути от срещата бяха напълно равностойни, а след тях домакините успяха да направя серия от 9-0, за да се откъснат напред. Тимът запази преднина, която варираше между 4-10 точки до почивката за резултат 44-35 след едно полувреме. В началото на третата десетка разликата стана 13, но Левски 2014 записа 15 безответни точки и само за няколко минути поведе в резултата. Така след 30 минути игра всичко започна отначало при 58-58. Не серията на „сините” през третата част, а тази на Берое в началото на последната от 18-2 бе решителната в мача. Домакините успяха да натрупат комфортен аванс до средата на последния период и да изведат мача до победа.

Домакините спечелиха борбата под коша – 43-38 и записаха 10-3 отнети топки. Те бяха по-добри в процентите за стрелба за три точки 12/30 (40%) срещу 10/32 (31%) и общо от игра – 40% срещу 36% на Левски 2014.

Аштън Мур и Тихомир Желев отбелязаха по 15 точки за победата, 13 добави Тенчо Тенчев, а 12 плюс 12 борби – Станислав Ваклинов.

За Левски 2014 с по 18 точки завършиха капитанът Павел Иванов и Христо Николов (10 борби), а 17 точки плюс 8 борби регистрира Алекс Симеонов.