Ямбол дочака първа победа за сезона

14-11-2015 20:01

Ямбол спечели първа победа от началото на сезон 2015/2016 в НБЛ, след като натрупа пет загуби до момента. Успехът им дойде в двубой от 6-ти кръг на първенството, където тимът на Нинослав Мариянович гостува на Черноморец и победи с 81-67 . Ямболии водеха през целия двубой като първото полувреме бе по-оспорвано, но през второто гостите наложиха тотален контрол. Така до момента и двата отбора са с еднакъв актив от победа и пет поражения. В следващия кръг ямболии приемат у дома Черно море Порт Варна,  тимът на Радостин Иванов гостува в Правец на Лукойл Академик.

Двубоят започна оспорвано, но след серия от 6-0 в края на първата част Ямбол дръпна в резултата.  През цялата втора част гостите продължиха да контролират темпото на терена като за кратко Черноморец намали до 1 точка пасива си, но на почивката ямболии отново водеха с 5 точки при 36-31. През второто полувреме Ямбол тотално наложи контрола си на терена и за първи път направи двуцифрен аванс, който скочи до 15 в края на периода при 54-39. Така до края те удържаха успеха като и през цялата последна част запазиха аванс над 10 точки.

Домакините отбелязаха едва 8 тройки от цели 39 опита (20%), а гостите бяха 6/18 (33%) от там. Въпреки това бургазлии показаха добър процент от наказателната линия като бяха 11/12 (91%), а Ямбол бе 7/11 (63%). И двата отбора допуснаха еднакъв брой грешки – 13.

Четирима състезатели от Ямбол завършиха с двуцифрен актив при победата. Иван Бошняк бе над всички с 21 точки, а Милиян Боцка записа дабъл-дабъл от 19 точки и 10 асистенции. Денис Агре реализира 16 точки и овладя 7 борби, а капитанът Станислав Говедаров бе с 11 точки и 9 борби.

Константин Коев бе най-резултатен за Черноморец с 22 точки и 7 борби, а 13 отбеляза Цветомир Куртев.