Хасково 2012 опази върха в класирането след победа в Бургас

07-11-2015 20:22

Хасково 2012 запази еднолично лидерство в Държавното първентво при жените след победа като гост над Нефтохимик 2010. Тимът на Елена Станкова се наложи над бургазлийски с 90-77  след много силна четвърта част. Така хасковлийки продължават без поржение в първенството  и с  пет успеха, а Нефтохимик са с актив 3-2. Сега в първенството предстои кратка пауза заради квалификациите за Европейско първенство. Следващият мач на Хасково 2012 е домакинство на Берое Стара Загора на 29-и ноември, а ден по-рано Нефтохимик гостуване на Левски 2014 в София.

Гостите от Хасково започнаха двубоя със серия 6-0 и постепенно увеличаваха преднината си. Минута преди края на първия период обаче, след добро включване на Баич, Нефтохимик намали изоставането си до 2 точки.  Теодора Динева помогна на своя тим да изравни в началото на втория период при 30-30, но бургазлийски отговориха със серия 12-0 и на почивката имаха аванс от 5 точки.

Домакините започнаха силно второто полувреме със серия 7-0 и успяха да обърнат в резултата. Те задържаха аванс, но постепенно Хасково отново си върна водачеството. Така след много силна последна част, в която основен принос имаше Тирера, Нанева и  гостите взеха ценния успех.

65 точки общо за успеха на Хасково 2012 отбелязаха Мея Тирера (33т.) и Лия Галдейра (32т.) като и двете завършиха с дабъл-дабъл, овладяйки и по 13 борби. Трета по резултатнот бе Джъзмин Пъркинс с 12 точки и 10 борби.

За Нефтохимик 2010 над всички с по 19 точки бяха Олена Самбурска и Йелена Йованович. Тамара Баич завърши с 14 точки, 7 борби и 7 асистенции. Теодора Динева реализира 12 и 8 борби, а 11 отбеляза Мария Желязкова.