Илиян Евтимов и Елан Шалон с първа победа във френското първенство

08-10-2015 12:01

Илиян Евтимов отбеляза 13 точки, а тимът му Елан Шалон победи Льо Ман с 95-77 за първа победа от новия сезон във френското първенство. В миналия кръг тимът на българина отстъпи драматично с две точки на Шоле и до момента е с актив от победа и загуба. В следващия кръг,  на 10-ти октомври, Шалон посреща у дома Льо Авър, част, от който дълго време беше бившият играч на Лукойл Академик Браянт Смит.

201-сантиметровият българин бе титуляр в двубоя като записа 27 минути в игра. За това време той се отчете с 13 точки, 5 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка. Най-резултатен за успеха на Шалон бе американеът Джереми Хейзъл с 22 точки. За гостите над всички с 18 точки бе Джейсън Уестрол.

Шалон започна по-добре двубоя и поддържаше темпото на играта през първия период и поведе с 29-14. Във втората част обаче, Льо Ман подобри играта си, но на почивката изоставаше с 13 точки при 33-46. Шалон задържа двуцифрен аванс и през второто полувреме и заслужено стигна до успеха.

Това е шести сезон за Илиян Евтимов с екипа на Елан Шалон.

Тагове: Илиян Евтимов, Шалон, Льо Ман