Хасково надви Берое като гост в контрола

08-10-2015 09:03

Хасково 2012 спечели нова приятелска среща, която е част от подготовката на тима. Бронзовите медалистки от миналия шампионат гостуваха на Берое Стара Загора и биха с резултат 82-61.

Единствената преднина за домакините бе в началото, когато те поведоха с 3-0. След това гостите обърнаха резултата, но беройки се доближиха само на точка още в първата част. В края й обаче разликата нарастна, а на почивката бе 10 точки. Тя се поддържаше и в третата част, но серия от 16-0 за гостите в третата и четвъртата на практика реши двубоя, след като качи разликата до 23.

Лиа Галдейра бе най-резултатна за победителките с 25 точки, а тя добави и 12 борби, 7 асистенции и 7 отнети топки в актива си. Ралица Нанева се отчете с 19 точки, а 17 и 9 борби имаше Джазмин Пъркинс.

За домакините с 14 точки и 6 асистенции бе Зорница Найденова, а по 13 точки вкараха Златина Калоферова и Анна Римпова.

Тагове: Хасково 2012, Берое Стара Загора