ЦСКА Москва удари Панатинайкос и спечели за шести пореден път Купа ′Гомелски′ (видео)

cskabasket.com
05-10-2015 17:06

Руският гранд ЦСКА Москва спечели за шести пореден път Купа „Гомелски“, която се провежда в Москва. Домакините победиха драматично на финала Панатинайкос с 81-80 в изключително оспорван двубой, в който изоставаха близо 30 минути. Международния турнир се организира всяка година в памет на легендата на московските "армейци" - Александър Гомелски.

Другия руски тим Уникс Казан зае трета позиция, след като победи Лаборал Куча с 90-86 в двубоя за бронза.

Панатинайкос започна силно двубоя и след първата част бе напред с 10 точки при 25-15. През втория период „зелените“ увеличиха още повече аванса си и той достигна 14 точки през втория период. В този момент Димитрис Итудис вдигна духа на тима си и след силни изяви на Теодосич и Нандо дьо Коло домакините намалиха пасива си до 5 точки след 20 минути игра.

След подновяване на играта ЦСКА за първи път изравни, но Панатинайкос отново вдигна преднина, която задържа почти през цялата трета част. В края й обаче, армейският тим обърна нещата тотално в своя полза и поведе за първи път в мача при 54-53.  През последния период домакините запазиха малък аванс почти през цялото време, а тимът на Саша Джоржевич успя да изравни едва 1.26 преди края при 76-76.

Огнен Кузмич изпълни два фаула  и изведе зелените с две аванс, а Нандо дьо Коло върна една тройка, за да поведе със 79-78. В следващата атака Радулица върна водачеството на своя тим след два успешни фаула 80-79, но Милош Теодосич за пореден път се превърна в герой и донесе победата с кош в края, след като гръцкия тим изпусна шанса си с в последните секунди.

Милош Теодосич бе най-резултатен за успеха на своя тим с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 асистенции, а Нандо дьо Коло и Кайл Хайнс добавиха по 14.

За Панатинайкос Джеймс Фелдайн реализира 17, а Ник Калатес записа 14.

Сезонът в Гърция започва на 10-ти октомври, а в първия кръг Панатинайкос среща бившия тим на Везенков Арис.

Тагове: ЦСКА Москва, Панатинайкос, Уникс Казах, Лаборал Куча