Емпорио Армани Милано си върна на Макаби в ‘Медисън Скуеър Гардън’

(сн. euroleague.net)
05-10-2015 21:12

Емпорио Армани Милано и Макаби Тел Авив – участниците в мачовете в САЩ, наречени Еврокласики, си тръгват с по една победа. След като Макаби победи Милано в четвъртък в мач в Чикаго, снощи италианците върнаха една победа на съперника си. Отборите изиграха втория мач помежду си в легендарната „Медисън Скуеър Гардън” в Ню Йорк пред колоритна публика от Италия, Израел плюс местни баскетболни фенове. Изходът от мача не беше ясен до самия край, а Емпорио Армани победи със 76-72.

Роби Хъмъл и Крунослав Симон отбелязаха по 15 точки за Милано, който изигра силна втора част и се откъсна със 7 точки напред на почивката – 38-31. Милан Мачван вкара всичките си 11 точки през второто полувреме, а Андреа Чинчарини също отбеляза 11 за победителите.

Силвън Ландсбърг отбеляза 10 от 15-те си точки през третия период, за да върне Макаби в мача, като последната четвърт започна при 57-57. Италианците успяха да запазят контрол, а лошо нападение на Макаби в последните две минути беше факторът за крайния изход от мача.

Тагове: Емпорио Армани Милано, Макаби Тел Авив