Левски 2014 спечели турнира в Пловдив

02-10-2015 20:05

Левски 2014 завърши на първо място на приятелския турнир в Пловдив. На финала "сините" победиха домакините от Академик Бултекс 99 с резултат 86-70. Утре от 18.30 часа левскарите приемат Рилски спортист в зала "Универсиада" в двубой, който ще бъде излъчен пряко в BGbasket.com и Sportmedia.tv.

Левски взе аванс в първата част и успя да го задържи до края. "Сините" направиха серия от 10-0, с която поведоха с 9 точки и поддържаха преднината си след това. В последната четвърт тя мина и границата от 20 точки и нито за момент нямаше съмнения за победителя в мача.

Левскарите имаха сериозно предимство при стрелбата от тройката. Те успяха в 10 от 27 опита, докато домакините бяха едва 3 от 14.

Най-резултатен за победителите отново бе Александър Янев с 19 точки, а той добави и 8 борби. Тайлър Лейзър се отчете със 17 точки, а Венци Петков вкара 15.

За домакините с 15 точки и 5 борби завърши Бошко Йовович, а Васил Кьосев добави 14 и 6.