Втора загуба за юношите (18) в Румъния след редица контузии в състава

30-06-2015 09:29

Тревожени от редица контузии юношите (18) загубиха и втората си контрола в Румъния. Късно вчера те отстъпиха на младежите (20) на  Румъния с 49-69 след слаба трета част. Тимът обаче бе без четирима основни състезатели, които са с различни контузии след първата контрола. Това са Йордан Минчев, Николай Николов, Асен Попов и Здравко Христов. Днес от 11.00 часа предстои последната контролна среща за тима на Михайл Михайлов срещу Полша.

Мачът започна доста оспорвано като Румъния имаше лек аванс след първата част. Във втората обаче, домакините увеличиха преднината си и на почивката вдигнаха аванса си на 9 при 35-26. След подновяване нашите изиграха много слаба трета част, в която отбелязаха едва 8 точки срещу 18 на своя съперник и разликата нарасна още повече. Националите ни се върнаха в мача в последната част, но разликата бе вече доста голяма и те загубиха и втората си среща.

Преслав Неделчев бе най-резултатен с 10 точки. Спас Николов отбеляза 9, а 8 реализира Кристиян Кръстев.

Тагове: България (18)