Жените до 20 години загубиха от Румъния (18)

29-06-2015 12:06

Българският национален отбор за жени до 20 години загуби контролна среща с Румъния (18). Националките ни играха като гости и отстъпиха с 63-71, като почивка получиха пет основни състезателки – Борислава Христова, Калина Аксентиева, Теодора Динева, Вили Крачолова и Таня Енева. Днес отборът ни до 20 години ще срещне 20-годишните жени на северната ни съседка, а 18-годишните девойки на страните също ще изиграят контрола.

Разликата в мача дойде в третата част. Отборите бяха равни след първата, а румънките водеха с точка след втората, но след почивката успяха да се откъснат с 8 точки напред. Равенство в последната част запази разликата до края.

Александра Петрова беше най-резултатна за националките ни с 16 точки, а с 14 и 6 борби се включи Петя Бояджиева. 13 плюс 8 записа Габриела Николова.

Тагове: България (жени 20)