20-годишните жени загубиха първата контрола от Румъния

(сн. БФБ)
27-06-2015 20:56

Националният отбор на България за жени (20) загуби първата си контрола на румънска земя. Нашите изиграха равностоен мач с домакините, но в края отстъпиха с разлика от 4 точки - 60-64. Утре и в понеделник българките ще имат нови два двубоя.

Нашите водеха дълго време в резултата, като имаха аванс от 8 точки в средата на втората част и от 3 на почивката. Те бяха напред и до края на третата, но в последните й минути, както и в първите на четвъртата, румънките направиха серия от 12-0 и поведоха с 6 точки. До края те задържаха преднината си и спечелиха.

Най-резултатна за нашите стана Теодора Динева с 16 точки, а по 8 вкараха Борислава Христова и Калина Аксентиева. За Христова това бе първи мач в подготовката, след като имаше проблеми с бедрото.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА РУМЪНИЯ (20) - БЪЛГАРИЯ (20)

Тагове: България (жени 20)