Исторически първи финал за Сърбия на Евробаскет 2015 (видео)

(сн.fibaeurope.com)
27-06-2015 10:29

Сърбия ще играе исторически първи финал на Европейско първенство. Тимът на Марина Маркович победи вчера Беларус със 74-72 на полуфинал и достигна до невероятния успех. В битката за първо място те ще срещнат Франция, който победи еврошампиона Испания.

Сърбия започна по-силно двубоя, но в края на първата част Беларус се върна в игра и успя да обърне. Играта бе доста оспорвана до последната минута като нито един отбор не можеше да поведе с повече от 5 точки. Сръбкините затегнаха максимално защитата в последната част и предизвикаха доста грешки на своя съперник. Почти минута преди края те бяха напред с 5 точки 74-69, а американката Линдзи Хардинг намали до 2 след кош и фаул. В последните секунди Беларус имаше шанс да отбележи, но пропусна и загуби възможността си да играят финал.

Ана Дабович продължи феноменалното си представяне и записа 21 точки. По 14 точки добавиха Йелена Милованович (+7борби) и Соня Петрович (9 борби). Милица Дабович добави 12 за успеха.

За Беларус над всички бе Йелена Левчанка с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби. По 11 точки реализираха Тацяна Лихтарович и Кацярина Сницина, а 10 записа Линдзи Хардинг.