Динамо Сасари взе първа титла в историята си, направи исторически сезон (видео)

27-06-2015 09:28

Динамо Сасари е новият шампион на Италия. В решителен седми мач тимът надигра Реджо Емилия като гост с драматичносо 75-73 и по този начин приключи исторически сезон. Той завърши с требъл, след като преди това Сасари взе Суперкупата и Купата на Италия.

В първата част домакините водеха със 17, но Динамо не се отказа. Реджо Емилия бе напред цели 37 минути, когато след 12-0 гостите излязоха напред с 4 точки. Джером Дайсън вкара два наказателни удара при 10 секунди преди края, за да поведе Динамо с 2 точки, след което домакините пропуснаха.

Раким Сандърс завърши с 18 точки за победителите и бе избран за MVP на финалите. Джером Дайсън добави 17 точки и 7 борби плюс 6 асистенции, а Дейвид Лоугън вкара 13 точки.

За домакините със 17 точки и 14 борби завърши Акиле Полонара, докато Дрейк Дийнър се отчете с 14 точки.

Тагове: Динамо Сасари