Черно море Порт Варна ликува с бронза за втора поредна година

26-05-2015 19:48

Черно море Порт Варна спечели бронзовите медали в НБЛ-мъже за втора поредна година. Тимът на Драган Баич надигра Рилски спортист с 92-88 във втория финален мач и така спечели серията за третото място с 2-0 победи. Домакините водеха с убедителна преднина почти през целия мач, но самоковци не се предаваха, въпреки, че бяха без основния си център Жарко Ракочевич.  На няколко пъти те намаляваха бързо изоставането си, но силите им не издържаха до край. Минута преди края, напрежението ескалира, а разликата падна само до 2 точки при 90-88, но до края варненци удържаха победата. Това е втора титла за „моряците“ този сезон, след като спечелиха и златото на Купата на България тази година през месец февруари. Бронзовият трофей е общо седми в историята на клуба, а през миналата той бе връчен служебно на тима след прекратения мач срещу Балкан в Ботевград.

Рилецо започна мача силно с две поредни тройки на Върнън Тейлър и Антъни Гуджино и поведе с 6-0. Бързо след това обаче, с помощта на Лени Даниел и Милош Коматина ,домакините от Варна  се събудиха и бързо догониха своя съперник. Така след 10 минути игра варненци имаха преднина от 8 точки при 23-15. В началото на втория период самоковци намалиха до 3 точки при 25-22, но „моряците“ отново вдигнаха аванс със серия 7-0. Последва ново намаляване на Рилецо, но след 20 минути домакините водеха с двуцифрена актив от 11 точки.

Битката се запази оспорвана и след подновяване на играта и въпреки, че варненци имаха двуцифрен преднина на полувремето за две минути Рилецо направи серия 9-0 и успя да стопи до 3 при 64-61. Последва ново силно включване на домакините и те поведоха пак с 10 точки. Варненци запазиха двуцифрена преднина до средата на последната част. 28 секунди преди края обаче, самоковци намалиха за първи път до 2 при 90-88, но след това Станимир Маринов бе фаулиран и бе точен и при двата наказателни удара, за да вдигне преднината на своя тим до четири точки. Последва нова атака за Рилски спортист, но гостите изпуснаха да отбележат и варненци спечелиха двубоя.

Лени Даниел направи страхотен мач като завърши с 19 точки 8 борби, а 17 за спечелването на медалите реализира Милош Коматина. Станислав Цонков отбеляза 14, а с 10 се отчете Милян Бочка.

За Рилски спортист страхотен мач направи Антъни Гуджино с 22 точки, а  Симеон Илиев и Джулиън Норфлийт също се включиха отлично и добавиха по 20. Върнън Тейлър завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби.