Ще има трети мач за бронза при жените

26-04-2015 19:49

Монтана 2003 и Хасково 2012 ще решават бронзовите медали в трети мач. Днес в северозападния град домакините спечелиха със 75-67 и така изравниха серията на 1-1 успеха. Третият решителен двубой ще е в сряда (29 април) от 18.30 часа.

До голяма степен монтанки си осигуриха победата преди паузата, когато натрупаха добър аванс. Те направиха серия от 7-0 към края на първата част, което им помогне да вземат преднина от 8 точки след десет минути, а през втората се откъснаха още. Разликата набързо стана двуцифрена, а няколко пъти стигаше и 15 точки. В крайна сметка след 20 минути домакините бяха напред с 13, като те имаха убедителен аванс почти до края на третата част. Тя обаче завърши с 8-0 за гостите и те свалиха само на 5 точки, но в последните десет минути не можаха да се доближат повече.

С дабъл дабъл за победителките завърши Радостина Димитрова след 18 точки и 13 борби. Подобни показатели имаше Кортни Дювър след 17 и 11, а Христина Иванова добави 14 точки.

За гостите трипъл дабъл направи Олга Дубровина след 28 точки, 11 борби и 10 асистенции, като тя имаше и 9 грешки. Анна Кириенко се отчете с 15 точки и 13 борби, а Ралица Нанева вкара 13 точки.