Берое не се затрудни срещу Черноморец Бургас в последния кръг

25-04-2015 20:02

Берое победи Черноморец Бургас в последния 27-ми кръг от редовния сезон на НБЛ. Старозагорци се наложиха без проблем над своя съперник със 104-57, след като водеха значително през целия двубой. Така те завършиха на шесто място с актив 10-14 и ще срещнат третия тим в класирането – Рилски спортист. Бургазлии пък са осми само с две победи до момента и ще срещнат Лукойл Академик на плейофите.

Домакините от Стара Загора започнаха силно мача и още след първата част поведоха убедително с двуцифрена преднина от 13 точки при 28-15. Играчите на Любомир Минчев направиха ударна серия от 15-0 в края на втората част, за да увеличат преднината си още повече на полувремето над 30 точки. Нищо не се промени и през второто полувреме, а гостите от Черноморец не успяха да се противопоставят. След третия период те изоставаха с близо 40 точки, а до края разликата нарасна почти до 50 точки като гостите успяха да вкарат едва 6 точки в последната част.

Домакините превъзхождаха своя съперник във всички показатели. Бургазлии реализираха само две тройки в целия мач срещу цели 14 на своя съперник и овладяха доста по-малко борби от тях.

Тихомир Желев направи страхотен мач за беройци като бе близо до трипъл-дабъл. Той реализира 29 точки, овладя 9 борби и направи 8 асистенции. Павлин Иванов бе втори по резултатност с 26 точки, 7 борби и  9 асистенции, а по 12 точки отбелязаха капитанът Мартин Раднев и Милан Маркович. Велислав Гълъбов се отчете с 11 за успеха.

За Черноморец Бургас Любен Пасков и Деян Белич бяха най-резултатни с по 16 точки, а вторият овладя и 7 борби.