Ямбол удържа Спартак Плевен след драматичен сблъсък

25-04-2015 19:51

Ямбол победи трудно Спартак Плевен в последния кръг от редовния сезон на НБЛ. Ямболии се наложиха като домакини с 93-91, след като направиха обрат през третата част. На полувремето домакините изоставаха със 7 точки, но направиха много силна трета част, в която обърнаха в резултата. Интригата обаче се запази до края, но ямболии удържаха успеха. Така тимът на Юлиян Радионов завършва на седмо място в класирането с актив от 8 победи и 16 загуби и ще срещне Балкан – втория тим в класирането в началото на плейофната фаза. Плевенчани пък са девети - последни с един успех до момента и отпадат от плейофите.

Мачът започна добре за гостите от Спартак Плевен, които поведоха още в началото и след 10 минути имаха аванс от 12 точки след цели 30 точки срещу 18 на . Гостите задържаха аванс и през втория период и на почивката водеха със 7. Домакините от Ямбол обаче се събудиха след 32-15 през третата част, те обърнаха в резултата. Така след 30 минути те водеха с 10. Гостите от Плевен направиха силна серия от 11-0 в последния период като намалиха до 3 при 81-78, но ямболии отново вдигнаха аванса си. Тройка на Васил Александров 2 секунди преди края на мача стопи отново пасива само до 1 точка при 92-91, но вече бе късно за нещо повече и плевенчани загубиха двубоя.

Домакините доминираха в борбата под коша като овладяха 12 борби повече от своя съперник

Тейлър Лейзър бе над всички за победата с 31 точки и 7 борби, а 20 наниза Мартин Дурчев ,който бе 4/10 (40%) от тройката. Стойо Чолаков завърши с 14, а 11 реализира капитанът Станислав Говедаров.

За Спартак Плевен силен мач направи Урош Величкович с 27 точки - 100% от наказателната линия - 9/9 и 4/7 (57%) от линията за три точки. Без смяна през целия мач 22 точки отбеляза Станислав Ваклинов като овладя и 9 борби. Веселин Георгиев се отчете с 18 като реализира 6 тройки от 15 опита, а 13 записа Васил Алекандров