Реал отстрани Анадолу Ефес и ще играе във Файнъл 4 у дома (видео)

24-04-2015 11:05

Реал Мадрид победи Анадолу Ефес като гост със 76-63 в четвъртия мач от четвъртфиналната серия между тях от плейофите на Евролигата. Така испанците се класираха за Файнъл 4 на турнира след 3-1 победи. Те са домакини на финалната фаза тази година и ще имат възможността да се борят за титлата пред собствена публика. На полуфинал те ще срещнат друг турски съперник – Фенербахче.

Домакините от Истанбул поведоха в началото на мача и след като спечелиха първите две части с малка разлика за 39-33 на почивката. Реал обаче взе нещата в свои ръце през второто полувреме и със серия от 9-0 взе водачеството, като запази минимален аванс до края на периода. През последните 10 минути гостите бяха категорично по-силният отбор и значително увеличиха разликата.

Руди Фернандес наниза 17 точки за победителите, 14 добави Серхио Люл, а 12 – Серхио Родригес. Ненад Кръстич вкара 16 точки за Анадолу, а с 10 се отчете Мат Дженинг.