Олимпиакос отстрани Барселона в последната секунда (видео)

Принтезис пак е герой за Олимпиакос (сн. euroleague.net)
24-04-2015 08:47

Олимпиакос отново е на Файнъл 4 в Евролигата, а за пореден път тимът спечели важен драматичен мач. Гърците наказаха Барселона със 71-68 у дома в четвърти мач от четвъртфиналната серия и така я спечелиха с 3-1 победи. В герой за тях се превърна Йоргос Принтезис, който вкара тройка в последната секунда и прати отбора на финалите в Мадрид. Крилото си извоюва легендарен статут в Пирея с победния кош за титлата в турнира през 2012 година, а сега го направи отново.

В последната част драмата бе изключителна, а в нея имаше девет смени на водачеството и шест изравнявания. 5 секунди преди края резултатът за пореден път бе равен, а домакините имаха достатъчно време, за да пратят топката до самия Принтезис, който наказа каталунците.

Василис Спанулис завърши със 17 точки и 5 асистенции за успеха, а Принтезис вкара 14 точки. За гостите с 13 точки е Анте Томич, а Томас Саторански вкара 12.