Дунав 8806 поведе във финала след яко вкарване

23-04-2015 19:42

Дунав 8806 тръгна с победа във финала на женската НБЛ. В първи мач в Бургас настоящите шампионки сразиха домакина Нефтохимик 2010 със 101-89 и поведоха с 1-0 в серията до три победи. Русенки се откъснаха още в първата част, а в последната направиха силна серия, за да затвърдят успеха. И двата отбора пък си вкараха необичайно много точки за финал, като определено това вероятно ще е нещо, върху което ще акцентират и двамата треньори. Утре, отново в Бургас, е вторият мач от серията между двата тима.

До средата на първата част двубоят вървеше равностойно, но тогава русенки успяха да направят серия от 10-0 и да поведат с 8 точки. Гостите затвориха първите десет минути с аванс от 10, а втората четвърт тръгна с 12-0 за тях и изведнъж преднината им скочи изключително много. Все пак бургазлийки показаха добри неща в следващите минути и постепенно намалиха., а след 7-2 за край на полувремето свалиха пасива си до 12 точки.

С начало на второто полувреме от 13-6 домакините намалиха до 5 и на практика се върнаха в мача. До края на третата част русенки пак съумяха да направят разликата двуцифрена за малко, но след 30 минути тя се върна до 8 точки. Дунав обаче тотално отказа домакините след начало от 10-2 на последната четвърт, с което на практика си осигури успеха.

Домакините хванаха цели 15 борби, но вкараха едва 11 точки след тях. Гостите пък овладяха едва 4 в нападение, като вкараха 5 точки.

Шест състезателки на русенки имаха двуцифрен точков актив, като с 21 най-резултатна бе Тина Димитрова. С 19 точки и 5 асистенции се включи капитанката Зорница Костова, а с 19 точки и 7 борби пък е Кристина Сантяго.

За домакините  21 точки завърши Борислава Христова, а със 17 и 5 борби от пейката влезе Мария Желязкова.