Цедевита удари Будучност и се класира на финал в Адриатическата (видео)

(сн.abaliga.com)
23-04-2015 11:22

Цедевита победи в петата полуфинална среща тимът на Будучност и се класира на финал в Адриатическата лига. Хърватите се наложиха със 70-66 като гост над тима от Черна гора и сега предстои да срещнат сръбския гранд Цървена Звезда в битката за трофея. Финалната серия започва в събота на 25-ти април.

През първото полувреме Будучност бе значително напред, но Цедевита направи серия от 10-0 и обърна при 32-26. Така на почивката те водеха с 6 при 33-39. Хърватският тим продължи да доминира и през третия период, но Будучност намали до 3 след 30 минути при 53-50. В средата на последната част, Цедевита бе напред с една при 61-60, а истинска драма настана в последите минути на мача. Секунди преди финалната сирена Будучност намалиха до 2 при 68-60, но Боян Съботич изпусна важна тройка в края и тимът му загуби двубоя.

Миро Билан бе над всички за успеха на Цедевита с 16 точки, а 12 добави Лука Бабич.