Атланта удържа трудно Бруклин Нетс (видео)

(сн. USA Today)
23-04-2015 10:49

Атланта победи Бруклин Нетс във втората плейофна среща на НБА. Мрежите затрудниха максимално "ястребите", но те се наложиха с 96-91. Така серията се изравни до 2-0, а следващият двубой ще бъде събота в Бруклин.

Пол Милсап бе над всички с 19 точки за успеха, а 17 на сметката си остави Кайл Корвър. Джеф Тийг отбеляза 16 точки, а с 14, 13 борби и 7 асистенции се отчете Ал Хорфърд.

За Бруклин силно се включи Джарет Джак, който отбеляза 23 точки, а 20 и 7 добави Брук Лопез. Джо Джонсън бе близо до дабъл-дабъл като се отчете с 19 и 9 борби, а 13 записа Алън Андерсън.

Атланта започна по-добре двубоя като поведе с двуцифрена преднина. Нетс обаче вкараха 12 безответни точки през втория период, за да обърнат за първи път в резултата. Така на почивката те изоставаха само с  3 при 50-47. През третия период двата отбора си размениха водачеството на няколко пъти, но Атланта взе сериозно предимство през последния период. За Нетс обаче двубоят не бе свършиил. Минута преди края Бруклин отново се доближиха до една при 89-90. Дерън Уилямс обаче, изпусна важна стрелба 10 секунди преди края и пропусна да изравни в резултата. Така ястребите удържаха победата до край.