Академик Пловдив е на полуфинал след продължение с Видабаскет

22-04-2015 14:23

Академик Пловдив в първия полуфиналист на турнира за Купата на БФБ. Пловдивчани се наложиха над Видабаскет 85-80 след оспорван мач, който отиде в продължение. Така утре от 16.00 часа те ще срешнат на полуфинал победителя от срещата ИУ ВарнаАкадемик София.

Мачът започна доста оспорвано  като през цялата първа част играта вървеше кош за кош,а  много силно и за двата отбора се включиха Алекс Уандие и Васил Бачев. В края на периода, след няколко тройки на Васил Бачев, Академик излезе с четири напред след 10 минути игра. През втората част обаче пловдивчани задържаха преднината си, но Видабаскет успя да обърне. Малко преди полувремето тимът дори се откъсна и след две поредни тройки на Алекс Уандие излезе с 6 аванс на почивката при 50-44. Силно се включи Васил Бачев, който имаше 15 точки след 20 минути, а Уандие 17.

След подновяване на играта Академик Пловдив отново успя да обърне след серия 6-0, а видинчани натрупаха доста грешки. Тройка на Юлиян Колев и кош на Теодор Киров отново дадоха аванс на Видабаскет след 30 минути игра, а последната част отново премина през няколко обрата и играта вървеше кош за кош. 36 секунди преди края резултатът отново бе изравнен, след което Кирил Атанасов пропусна два пъти за Видабаскет. След това Юлиян Колев бе фаулиран, но не успя да вкара нито един фаул, а Академик Пловдив сбъркаха в последната атака и мачът отиде в продължение след като завърши при 70-70.

2 минути преди края на продължението Академик Пловдив излезе с три напред при 78-75, но тройка на капитана на видинчани Юлиян Цветанов отново доведе резултата до равенство. В последната минута Видабаскет пропусна няколко фаула, а Васил Бачев бе точен и изведе своя тим напред с четири точки. 13 секунди преди края Теодор Киров отново бе фаулиран, като той вкара само единият си опит и Пловдив остана с три напред.

Васил Бачев вкара 21 точки за победата на отбора си, 15 добави Илиян Ставрев, а 14 - Георги Бързаков. За Видабаскет Алекс Уандие наниза 27 точки, а с 15 плюс 8 борби и 7 асистенции се включи Теодор Киров.