Хийт се завърна и Левски надви Берое за край на редовния сезон

Джими Хънт вкара победния кош за Левски
19-04-2015 19:57 | Иван Вълчанов

Левски победи драматично Берое с 88-86 като домакин в последния си мач от редовния сезон на НБЛ. Отборите изиграха много оспорвана среща в зала „Триадица”, а крайният резултат не е от значение за класирането им. Левски остава пети с 15 победи и 9 загуби, като няма мач в последния кръг. Берое пък ще завърши шести, като до момента има 9 победи и 14 загуби, а следващата седмица ще бъде домакин на Черноморец.

„Сините” поведоха в първите минути и запазиха преднина, която в края на първата четвърт увеличиха до 13 точки, а след частта тя беше 10. Серия от 12-3 в полза на старозагорци през втория период обаче ги приближи до съперника и на почивката те изоставаха само с 5 точки. През първото полувреме Берое имаше 7 пропуска от 12 опита от наказателната линия. Малко след подновяването на играта Берое стопи разликата и за първи път поведе при 5 минути и половина преди края на третия период. След няколко смени на водачеството до края на десетката старозагорци имаха аванс от точка. Разликата се запази под 3 точки през голяма част от заключителния период, а две минути и половина преди сирената резултатът беше 78-78. Брандън Хийт и Тенчо Тенчев размениха по тройка за ново равенство, а 40 секунди преди края таблото показваше 83-83 и Джими Хънт наниза тройка. Тенчев обаче отново отвърна, за да изравни – 86-86 при 20 оставащи секунди. След дълги разиграване на Левски Брандън Хийт подаде на Джими Хънт под коша и последният вкара, за да даде преднина на тима си при оставащи 0.5 секунди. До края нямаше как да се случи промяна в резултата.

Джими Хънт вкара 22 точки за победата, а в първия си мач от шест месеца насам Брандън Хийт регистрира 20 точки и 9 асистенции. 19 вкара Павел Иванов.

За Берое най-резултатен с 21 точки беше Павлин Иванов, със 17 точки и 6 борби се отчете Тенчо Тенчев, а 16 отбеляза Венцислав Петков.