Нефтохимик 2010 губеше със 17 след 30 минути, но се класира за финал след 25-5 в края

14-04-2015 19:59

Нефтохимик 2010 е първият финалист в НБЛ-жени, след като осъществи страхотен обрат като гост на Монтана 2003. 11 минути преди края баскетболистките на Дечо Коешинов бяха със 17 точки назад, но след резултат 25-5 в последната част спечели с 87-84. Така бургазлийки затвориха серията с 3-0 победи и чакат победителя от двойката Дунав 8806Хасково 2012 във финала.

Бургазлийки бяха по-добри в началото на срещата и бяха напред през цялата първа част, но серия от 13-3 през втория период изведе домакините напред. Монтана 2003 запази аванс до почивката, а през третия период се откъсна с цели 19 точки напред. След три части разликата беше 17 точки, а в началото на последната десетка Нефтохимик направи серия от 20-2, за да се върне в мача. Тимът показа по-здрави нерви в последните атаки и взе победата, а с това спечели и серията.

Шарел Алън наниза 24 точки и хвана 7 борби за победителките, 16 плюс 11 регистрира Вера Перостийска, а с 12 точки завърши Драгана Гобелич.

За Монтана пет баскетболистки завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатна с 18 точки беше Даниела Петева, 17 добави Радостина Димитрова, а с 14 и 13 борби се отчете Кортни Дювър.